W ramach swojej działalności kancelaria oferuje współpracę w ramach wszczęcia oraz prowadzenia postępowania upadłościowego po stronie dłużnika oraz wierzyciela.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym w postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych oraz egzekucyjnych, Doradzamy klientom w sprawach o upadłość konsumencką, sporządzamy wszelkie pisma procesowe oraz reprezentujemy interes Klienta przed sądami.

– Upadłość konsumencka Bydgoszcz – co warto o niej wiedzieć?

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym, które ma za zadanie zaspokojenie wierzycieli dłużnika oraz umorzenie części lub wszystkich jego długów. To rozwiązanie najczęściej wybierane przez osoby, nieradzące sobie ze spłatą ciągle narastających zobowiązań. Podczas postępowania sąd sprawdzi m.in. czy dłużnik dysponuje majątkiem, nadającym się do sprzedaży i spłaty wierzycieli. W ostatnich latach uproszczono proces przeprowadzania upadłości konsumenckiej. Dla wielu osób jest to dziś jedno z najskuteczniejszych rozwiązań problemów finansowych.

– Ogłoszenie upadłości konsumenckiej Bydgoszcz – jak przeprowadzić postępowanie?

Proces ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest skomplikowany, ale zarówno podczas przygotowań, jak i jego realizacji, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważny etap to m.in. odpowiednie wypełnienie wniosku o upadłość konsumencką. Warto w takim przypadku sięgnąć po pomoc profesjonalnej kancelarii, która będzie czuwać nad tym, by pismo zostało prawidłowo sporządzone, a postępowanie było prowadzone sprawnie i skutecznie.